Technologia

Stawiamy na nowoczesne i ekologiczne systemy izolacji budynków nowych jak i tych już użytkowanych wymagających termomodernizacji. Izolacje wykonywane są małoinwazyjną metodą wdmuchiwania materiału izolacyjnego bezpośrednio do przegrody budowlanej, co gwarantuje szybki czas wykonania izolacji (możliwość docieplenia poddasza w domu jednorodzinnym w ciągu jednego dnia) oraz czystość podczas wykonywania prac izolacyjnych (materiał jest transportowany pneumatycznie za pomocą elastycznych węży z auta bezpośrednio do przegrody budowlanej). Izolacje wykonywane są przy użyciu ekologicznych materiałów przyjaznych dla zdrowia i środowiska. Ponadto metoda ta zapewnia ciągłość izolacji, bezspoinowy montaż za pomocą maszyny gwarantuje szczelność oraz eliminację mostków termicznych. Wśród zalet oferowanej metody jest również możliwość naprawy istniejącej izolacji oraz wykonanie izolacji przegrody budowlanej bez demontażu istniejących okładzin (przez dachówkę, otwory w płytach g-k lub w murze). By zapewnić jak największy komfort cieplny i oszczędność energii korzystamy z najlepszych dostępnych materiałów.


PRZEBIEG BUDOWY

Przyjeżdżamy na plac budowy autem dostawczym, mamy ze sobą materiał izolacyjny oraz maszynę do wdmuchiwania. Worki z materiałem izolacyjnym są wrzucane do maszyny, która rozdrabnia i transportuje materiał pod ciśnieniem powietrza do miejsca aplikacji za pomocą węża iniekcyjnego. .

Zaleta: brak problemów z przechowywaniem materiału na placu budowy oraz jego transportu przez budynek.

Wąż iniekcyjny jest wprowadzany do przegrody, która ma być ocieplona. Każda przegroda jest wypełniana pod ciśnieniem, bez strat materiału w możliwie najkrótszym czasie. Materiał izolacyjny zagęszcza się, tworząc stabilną, bezspoinową matę izolacyjną.

Rezultat: idealnie dopasowana, bezszwowa warstwa izolacyjna.

WDMUCHIWANIE W ZAMKNIETE PRZEGRODY BUDOWLANE POŁACI DACHÓW/ŚCIAN WEWNĘTRZNYCH/PODŁÓG

Małoinwazyjny sposób na szybkie ocieplenie zamkniętych przegród budowlanych – bez mostków termicznych. 



Metoda ta polega na pneumatycznym wtłaczaniu materiału izolacyjnego, który szczelnie wypełnia wszystkie miejsca niemożliwe do ocieplenia innymi metodami. Dzięki wtłaczaniu pod ciśnieniem wystarczy drobny otwór w ścianie, aby zaaplikować materiał izolacyjny w celu ocieplenia budynku. Dzięki tej metodzie istnieje również możliwość naprawy uszkodzonej bądź źle wykonanej izolacji. Ocieplanie metodą wdmuchiwania jest dobrą alternatywą dla tradycyjnych metod izolacji. Doskonale sprawdza się zarówno na etapie stanu surowego jak i przy docieplaniu budynków już wykończonych np. docieplanie poddaszy.

OTWARTY NADMUCH NA PODDASZU/STROPIE/STROPODACHU

Luźny nasyp na strychu nieużytkowym - niedrogo, czysto, szybko

Nieizolowany, nieużywany strych jest trwale ogrzewany od dołu i jest prawdziwym zjadaczem pieniędzy. Klimat wewnętrzny również cierpi. Latem robi się zbyt gorąco, zimą zbyt chłodno. Nawet kilka centymetrów izolacji się opłaca! Dzięki wydajnej technologii sufit najwyższej kondygnacji można bardzo szybko i opłacalnie zaizolować, minimalnym nakładem pracy. Nawiasem mówiąc, poprawia się również jakość życia.

IZOLACJA PUSTKI POWIETRZNEJ ŚCIAN DWUWARSTWOWYCH

Izolacja wdmuchiwana w mur o podwójnych ścianach z wewnętrzną warstwą powietrza

Ściany zewnętrzne z podwójną powłoką (mur wewnętrzny i zewnętrzny, pomiędzy warstwa powietrza o grubości 5–10 cm) nie spełniają aktualnych wymogów budowlanych, pochłaniając energię zużywaną na ogrzewanie. Ze względu na brak izolacji pustki powietrznej w ścianie do 25% cennej energii cieplnej ucieka na zewnątrz, ściany od wewnątrz są znacznie chłodniejsze, łatwiej pojawia się pleśń i znacznie spada komfort mieszkania.

Dzięki izolacji wdmuchiwanej w elewację przewiewna wnęka jest całkowicie zamknięta i wszystkie związane z tym problemy zostają rozwiązane! Ten innowacyjny i prosty system izolacji skutecznie eliminuje mostki termiczne, plamy zgnilizny i pleśni, a także uszkodzenia spowodowane mrozem.

Izolacja wdmuchiwania jest wykonywana szybko i przy niewielkim zaangażowaniu personelu. To sprawia, że ten rodzaj izolacji jest zdecydowanie najtańszym i najbardziej wydajnym na rynku.

Proces izolacji pustki powietrznej metodą wdmuchiwania


Przegląd sytuacji strukturalnej na miejscu. Kontrola pustki powietrznej za pomocą endoskopu w 2-3 miejscach. Określenie odpowiedniego materiału izolacyjnego. Wykonanie otworów instalacyjnych w murze. Otwory o średnicy 30 mm. Wdmuchanie materiału izolacyjnego tak, aby wypełnił pustą warstwę bez szczelin, bez spoin i bez osiadania Zamykanie otworów instalacyjnych. Ciesz się i oszczędzaj!

Twoje korzyści

  •  niedrogi proces izolacji
  •  amortyzacja możliwa już po 4 latach
  •  większy komfort mieszkańców
  •  ściany wewnętrzne są znacznie cieplejsze
  •  zapobiega powstawaniu pleśni na ścianach wewnętrznych
  •  ogromna redukcja kosztów ogrzewania
  •  żadnych optycznych zmian w elewacji
  •  szybko przeprowadzane w ciągu zaledwie 1 dnia
  •  nie wymaga rusztowania